Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary

Oficiální stránky archívní složky souboru.

Počet přístupů

TOPlist

Statistika

Z diskuze...

Kalendář

Anketa

Co byste chtěli přidat?

Více článků (2468)
 

2007

01.09.2007 Bernkastel-Kuess

Fotogalerie zde

Slavnosti vína v Bernkastel-Kues

 

O prvním zářijovém víkendu se v partnerském městě Karlových Varů Bernkastel-Kues uskutečnily tradiční Slavnosti vína. Pozvání na tyto slavnosti přijala letos muzika Souboru písní a tanců Dyleň z Karlových Varů.

             Slavnosti vína mají v Bernkastel-Kues svoji dlouholetou tradici. Proto se na nich každoročně scházejí pěstitelé vína z blízkého i dalekého okolí, nadšení muzikanti a tanečníci, turisté i místní obyvatelé, a hlavně milovníci tohoto lahodného moku.

Na několika městských scénách probíhala po celý víkend hudební vystoupení. Muzika Souboru písní a tanců Dyleň se představila nejprve publiku na Karlovarském náměstí. Kde svoji hudbou a písničkami zpříjemnila návštěvníkům posezení a konzumaci dobrého vína a jídla. Postupně si zahrála také v Muzeu vína, na Tržním náměstí a v dalších částech města.

Večer potom rozzářil nebe nad Bernkastel-Kues tradiční velkolepý ohňoj, který vždy přiláká na břeh Mosely velké množství nadšených diváků.

Víkendový program zakončil v neděli slavnostní průvod městem, kterého se zúčastnily všechny pozvané hudební soubory. V čele průvodu jela Miss Mosela, nebo-li Princezna vína, se svoji družinou. Princezna vína je volena na dva roky, a po uplynutí této doby předává vládu svojí nástupkyni, která je vybrána z dívek žijicích v tomto regionu. Již druhý rok drží patronát nad  krajem princezna Janna I. Která navštivila minulý rok, i se svoji družinou trubačů a bubeníků z Bernkastel-Kues, Karlovarský folklorní festival. A jak prohlásila, velmi se jí v Karlových Varech líbilo a ráda by se sem ještě někdy podívala.

Ve slavnostním průvodu se také objevily krásně zdobené alegorické vozy s motivy vinné révy, mnoho dechových a tanečních souborů, historické vozy, jezdecký oddíl z Bernkastel-Kues... Ostudu neuděla v průvodu ani muzika Souboru písní a tanců Dyleň, jejíž písničky si našly, i přes velkou a hlasitou konkurenci dechových nástrojů, své nadšené posluchače, kteří odměnily jejich snažení bouřlivým potleskem.

 

Dagmar Svobodová

dags@centrum.cz

(článek z Karlovarských novin)

 

Žádné komentáře