Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary

Oficiální stránky archívní složky souboru.

Počet přístupů

TOPlist

Statistika

Z diskuze...

Kalendář

Anketa

Co byste chtěli přidat?

Více článků (2468)
 

2007

18.-26.08.2007 Portugalsko

Fotogalerie zde

Karlovarský folklor v Portugalsku

 

FolkFaro, tak se jmenuje Mezinárodní folklorní festival, který již po páté pořádá Portugalský folkorní soubor z města Faro v provincii Algarve. Ve dnech 18. - 26.8. se zde setkávají folklorní soubory z celého světa. Každý z pozvaných souborů  má možnost prezentovat folklor své země a přiblížit ho tak návštěvníkům festivalu.

           V letošním roce se zúčastnilo festivalu celkem šest zahraničních folkorních souborů. Představil se soubor z Venezuely, z Kostariky, z Koreje, soubor z republiky Tatarstán, republiky Burjatsko z Ruské federace. Českou republiku reprezentoval folklorní soubor Dyleň z Karlových Varů. Kromě zahraničních souborů vystoupily také folklorní soubory z Portugalska. Všichni dohromady vytvořili jedinečnou festivalovou atmosféru.

Soubor písní a tanců Dyleň prožil ve Faru devět neopakovatelných dní. Program byl velice nabitý, ale zbyl také čas navštívit místní pláže, aquapark, historické městečko Tavira a den před odletem strávil Dyleň v Lisabonu.

Na festivalu panovala mezi soubory velice přátelská atmosféra. Pořádaly mezi sebou volejbalové turnaje, každou noc se scházely na diskotéce, kde vířily v rytmu hudby až do časných ranních hodin.  Každý den měl také jeden ze souborů za úkol připravit výuku tanců ze své země pro ostatní účastníky festivalu. Dyleňáci učili  polku a valčík. Zejména polka si získala velikou oblibu.

Dvě z vystoupení karlovarského souboru patřila dětem z dětského domova a obyvatelům domova důchodců. Atmosféra byla nezapomenutelná. A právě tyto dva koncerty měly mimořádný úspěch.

Soubor písní a tanců Dyleň se snažil po celou dobu festivalu rozdávat mezi posluchače radost a dobrou náladu. A to se mu dařilo opravdu znamenitě. Všechny koncerty byly hojně navštěvované jak místními obyvateli tak turisty. Soubor si zde získal mnoho fanoušků.

Všichni z Dyleně si odvezli z tohoto prestižního festivalu nejenom krásné vzpomínky, ale také mnoho inspirací pro Karlovarský folklorní festival, který  bude soubor pořádat v našem městě  začátkem září.

 

Dagmar Svobodová

dags@centrum.cz

(článek z Karlovarských novin)

 

Žádné komentáře