Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary

Oficiální stránky archívní složky souboru.

Počet přístupů

TOPlist

Statistika

Z diskuze...

Kalendář

Anketa

Co byste chtěli přidat?

Více článků (2468)
 

2007

29.12.2007 Slavení Silvestra na Horní Blatné

Fotogalerie zde

    Tak jako každoročně, jsme se i letos domluvili a slavili jsme společně Silvestra. Co na tom, že už 29.prosince? Vždyť na to být spolu, mít se dobře, něco pojíst a popít, zazpívat si hezké písničky, veselit se, nemusí být přesně to správné datum v kalendáři. Ne? Vždyť loni jsme slavili 6.ledna a taky se svět nezbořil.:-) Vybral se ten nejbližší víkend k 31. a vyrazili jsme do Horní Blatné.

Domeček v Lesní ulici a zvláště pak jeho majitelé nás přivítali s otevřenou náručí a hlavně, každý hned na přivítanou „nafasoval“ talíř „Stalingradské polévky“, která nás plně zasytila, ale i zahřála. Málokdo byl schopen přistoupit hned k druhému chodu-jitrničkám a jelítkům. Většina si dávala pohov, nebo případně panáčka slivovice na správné zažívání.:-)

    Po tom, co dorazila většina (cca 20lidí), zavelel velitel k přesunu do místního muzea. Vzhledem k tomu, že stálou masáží našich chuťových buněk byla většina přítomných přejedená, návrh jsme s nadšením přivítali, i když venku byla tma a zima. Po asi desetiminutové procházce jsme dorazili na místo. Pan ředitel a správce v jedné osobě nás společně se svými děvčaty přivítal ne chlebem a solí, ale svařáčkem a buchtami. Během ochutnávání svařáčku jsme si od něj vyslechli zajímavé informace o     původu budovy a vzniku muzea, ale i spoustu dalších zajímavých informací. Ty ostatně, jsme s nadšením poslouchali i během celé prohlídky muzea. Myslím si, že mohu za všechny tvrdit, že jsme byli velmi překvapení velikostí prostorů muzea. Kromě místností v přízemí se větší část expozice nachází v patře, kde jsme mimo jiné našli původní kuchyň, ložnici, obývák, ale i jednu další velikou místnost, ve které pan správce shromáždil spoustu a spoustu velmi zajímavých předmětů z minulosti , sestavených do jednotlivých řemeslných skupin. Po návratu do přízemí jsme si ještě všichni společně zazpívali několik koled, dopili si svůj svařáček, poděkovali panu správci a jeho děvčatům a vyrazili jsme na zpáteční cestu do chaloupky.

     V domečku už na nás čekali další kamarádi a naše skupina slavících se rozrostla asi na 30 lidí. Nálada byla skvělá, takže když se vytáhly dudy a ozvaly se první tóny, nebránilo nic tomu, abychom začali všichni zpívat. Hrály a zpívaly se oblíbené dyleňácké písničky, včetně sprostonárodních. 

     Kolem půlnoci se všichni opět oblékli a vyšli jsme před chloupku na ohňostroj. Opět byla celá Blatná na nohou, když banda šílenců bouchala petardy a střílela rachejtle. Chvíli po půlnoci se velká část účastníků sbalila, rozloučila se a se slzou v oku odjela. Všichni ale víme, že se zase za rok sejdeme znovu.

 

Žádné komentáře