Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary

Oficiální stránky archívní složky souboru.

Počet přístupů

TOPlist

Statistika

Z diskuze...

Kalendář

Anketa

Co byste chtěli přidat?

Více článků (2468)
 

2008

Fotogalerie zde

Na vánočním koncertě souboru Dyleň tančili všichni - od Blešek až po dospělé.
Odkaz zde

Pozvánky - Karlovy Vary

ZAKONČENÍ OSLAV 650. VÝROČÍ MĚSTA
10.-14.9.
Pořádá Město Karlovy Vary.

Byli jsme, jako každoročně, pozváni na Viktoriánské slavnosti do Chomutova. Jedná se vlastně o klasický folklorní festival, na který se sjíždí soubory z Čech a ze světa. Letos se slavností zúčastnil dětský soubor z Lotyšska, soubor z Bulharska, Valašský vojvoda z Kozlovic, soubor Skejušan z Jirkova, náš soubor Dyleň a samozřejmě pořádající soubor Krušnohor z Chomutova. Počasí přálo, obecenstva dostatek a nadšeného, zkrátka spousta zážitků a krásných vystoupení.

 

      Také jsme zvládli jedno vystoupení v Poštovním dvoře pro zájezd studentů z Anglie. ( Mimochodem, ač jsme měli z počátku strach z nezájmu anglických výrostků, byli jsme naprosto šokování jejich fantastickými reakcemi a troufám si říct, že se jednalo o naprosto úžasné vystoupení.)

Fotogalerie zde 1

    Děti z Dyleně objevily v Julských Alpách pramen věčného mládí

 

                 Na přelomu měsíce června a července se ve slovinském městečku Bovec koná každoročně Mezinárodní folklorní festival. Letos se na něm představily soubory ze Slovinska, Černé Hory a  Itálie. Pozvání na letošní ročník přijal také Soubor písní a tanců Dyleň z Karlových Varů, aby ukázal jak se hraje, tančí a zpívá pod Krušnými horami.


Fotogalerie zde


    Folklor je mocná zbraň

 

Tluče bubeníček, tluče na buben

a svolává hochy, hoši pojďte sem.

Zahrajem si na vojáky,

máme flinty a bodáky,

hola, hola hej, nikdo nemeškej!!!

 

                 V sobotu, 16. února 2008, se v prostorách lázeňského hotelu Thermal uskutečnil vojenský ples. Shodou okolností zde podnikla naše muzika výsadek, aby zahrála přítomným vojákům k tanci a poslechu.


Fotogalerie zde
   

    Dostali jsme pozvání od našeho bývalého člena na malé vystoupení na 2.Velkorybnickém plese, který se konal v hospůdce U hastrmana na Velkém Rybníku.