Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary

Oficiální stránky archívní složky souboru.

Počet přístupů

TOPlist

Statistika

Z diskuze...

Kalendář

Anketa

Co byste chtěli přidat?

Více článků (2468)
 

2008

16.02.2008 Vojenský ples - LS Thermal, K.Vary

Fotogalerie zde


    Folklor je mocná zbraň

 

Tluče bubeníček, tluče na buben

a svolává hochy, hoši pojďte sem.

Zahrajem si na vojáky,

máme flinty a bodáky,

hola, hola hej, nikdo nemeškej!!!

 

                 V sobotu, 16. února 2008, se v prostorách lázeňského hotelu Thermal uskutečnil vojenský ples. Shodou okolností zde podnikla naše muzika výsadek, aby zahrála přítomným vojákům k tanci a poslechu.


Někteří muzikanští vojíni však přišli na tuto akci zcela „nevybaveni“ znalostmi základní vojenské terminologie. Například vojín Truhlář celý večer zjišťoval, co že jsou to vlastně ty vojenské frčky. Nikdo jsme mu to nechtěli vysvětlit, když bylo kolem tolik fundovaných armádních odborníků. A vojín Pejznoch se dotazoval, na co že by byli vojákům nějací cvrčci?

Nadporučice Kučerová, zalistovala před odchodem na akci, tatínkovou vojenskou knížkou, aby nasála tu pravou vojenskou atmosféru. Za což jí byla udělena pochvala před nastoupenou jednotkou.

První naše bojová akce se konala u vchodu do kongresového sálu. Hráli jsme zde na uvítanou příchozím vojákům, jejich manželkám, přítelkyním a dalším rodinným příslušníkům. V životě jsme se necítili na žádné akci tak bezpečně, jako zde. Věděli jsme, že nepřítel na večírek, kde je přítomno tolik obránců státu, prostě nezaútočí.

Další naše průzkumné akce se již odehrávaly na pódiu v kongresovém sále. Předskokany nám dvakrát dělali Beatles, o nichž si většina z nás myslela, že se rozpadli, a část z nich je po smrti. Ale není tomu tak, nepřítel se nás snažil jen oklamat, ale my jsme je viděli na vlastní oči!!!

Neméně slavným předskokanem nám byl po půlnoci Petr Kotvald. Druhá polovina oblíbeného dua Kotvald a Hložek. Zvláště na Standu Hložka si naše muzika potrpí, však jsme se s ním již nejednou setkali. Bohužel, ač byl také pozván, pozvání nepřijal. S Kotvaldem prý již vystupovat nebude!

Po jeho vystoupení následovala autogramiáda, kde jsme samozřejmě také nemohli chybět. Jak neměli někteří muzikanti jasno ve vojenské terminologii, tak neměli někteří vojáci jasno v terminologii Hložkovsko-Kotvaldovské. Jeden z nich Petra neustále oslovoval Stando, ač jsme se mu my, i přítomný Petr, snažili vysvětlit, že Standa je ten druhý. Asi jsme to nevysvětlovali dosti razantně, protože rozdíl nepochopil.

Naše poslední pozdně noční akce se odehrála po jedné hodině. S přítomnými, nebo spíš již nepřítomnými, vojáky jsme se rozloučili směsicí písní. A po té jsme se již mohli v našem bunkru, který byl změněn na šatnu, odmaskovat a zakončit vojenskou akci.

Pochvalu před nastoupenou jednotkou si tedy zaslouží: vojín Truhlář J., vojín Pejznoch M., nadporučice Kučerová A., podplukovnice Svobodová K., generál poručík Hanka L. a armádní generál Svobodová V.

Záznam z akce byl sepsán v utajení vojenským zvědem S.D.

Žádné komentáře