Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary

Oficiální stránky archívní složky souboru.

Počet přístupů

TOPlist

Statistika

Z diskuze...

Kalendář

Anketa

Co byste chtěli přidat?

Více článků (2468)
 

Neděle 9.11.2008

    Hotel Hollyday Inn ( pardón: Fiesta Inn ) a je bez snídaně! Při dlouhém přejezdu do města Penjamo míjíme státy Mexiko, Hidalgo, Queretaro a Guanajuato. Mexiko jako na dlani: hory, sopky, opuncie, kukuřice, kaktusy a prázdné dálnice. Ve 13,30 konečně snídaně! Snídáme s chutí, ale i s obavami – jídlo je velmi mexické a navíc dojídáme jen to, co nevábně zbylo po ostatních skupinách účinkujících při městské slavnosti.

Náměstí Penjama je plničké palem, lidí a prodavačů všeho možného. Na ohromné scéně hřímá dechovka. Festiválek má nejváženějšího ředitele – váží sám asi tolik, jako celé předsednictvo našeho FOSu. Čeká nás Zona Arqueologica Plazuelas. Roztomilá políčka modrých agáví lemují cestu. Tak takhle roste tequila! Muzeem a pyramidami nás provázejí malé děti. Lucka, která musí kvůli tlumočení absolvovat dvě rundy prohlídky, zjistí, že každá z holčiček povídá něco úplně jiného. Slunečné a trochu líné odpoledne v krásné scenérii, kde jsme skoro jediní turisté.

Ubytování v hotelu San Miguel rychle opouštíme, protože spěcháme na vystoupení. Náměstí před scénou je plné lidí. Dlouhý ceremoniál nazvučení se tentokrát hodně protáhl, aby nakonec stejně nebyl úspěšný. Shořel agregát. Místo na scéně tancujeme improvizovaně pod scénou. Vidí a slyší nás jen první řada, přesto tleská celé náměstí. Nejváženější ředitel festivalu se omlouvá a zve lidi na příští večer. Odjíždíme na príma večeři do stylové chýšky-restaurace. Na hotelovém pokoji shlédneme ještě televizní záznam odpolední koridy a unavení padáme do postele.                                                                          


         Eva Hanková☺