Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary

Oficiální stránky archívní složky souboru.

Počet přístupů

TOPlist

Statistika

Z diskuze...

Kalendář

Anketa

Co byste chtěli přidat?

Více článků (2468)
 

Pondělí 10.11.2008

Quanajuato a Penjamo

Ráno byl naplánován odjezd na 8:30 v 8:43 jsme se sešli a začali zpívat „Lenka má narozeniny“. Když každý Lence popřál, nalodili jsme se do busu a jeli na snídani, kde se konalo druhé kolo narozeninového přání tentokrát s Tequillou a kyticí růží. Když jsme se naučili správně pít Tequillu, jejíž správné pití nám bylo demonstrováno na Pepovi, nalodili jsme se do autobusu a jeli směr Guanajuato. Guanajuato je hlavní město státu Guanajuato. Říká se mu taky stříbrné město, protože se zde těžilo a jak jsme zjistili stále těží stříbro. Jeho centrum patří mezi památky UNESCO.

Po příjezdu do tohoto krásného města jsme měli jednu z prvních možností zakoupit si suvenýry. Takže jsme obleželi hned první krámek, který nám byl doporučen naším průvodcem a strávili zde příjemné chvíle ve společnosti korálků, náušnic, kamínků, stříbrných šperků a mnoha dalších pro dívky z našeho souboru neodolatelných doplňků. Chlapci a muži ze souboru nás museli z tohoto obchůdku dostat ven skoro násilím, pomohla až Martinova výzva, že pokud obchod okamžitě neopustíme, tak každému strhne 50 bodů.

Když jsme úspěšně ukončili nájezd na obchůdek vydali jsme se dolů do stříbrného dolu.  Po prohlídce nadzemní části jsme dostali helmy a vydali se objevovat krásy podzemí.  Zde jsme byli šokováni zprávou, že v dole se stále pracuje za mzdu  50 pesos na den (1 peso = asi 1,50 Kč) a dělníci v dole dolující se dožívají velmi nízkého věku okolo 25 let. Nejvíce zaskočeni jsme byli zprávou, že zde pracují dobrovolně a s vědomím, že se dožijí tak nízkého věku.

Další nabídnutá muzea jsme s díky odmítli a šli jsme si prohlédnout samotné město. Bohužel jsme na něj měli jen velmi málo času a proto jsme ho doslova proběhli, skočili do lanovky, která nás vyvezla k autobusu a rozjeli jsme se zpět do Penjama, abychom stihli vystoupení. Vystoupení proběhlo až na počáteční kolaps, kdy jsem místo“ Kdyby byl Bavorov“ začala zpívat „Dudlaj“ a strhla jsme celou muziku posléze i tanečníky, dobře. Byli jsme sice všichni dost unavení, ale nakonec jsme vše zvládli a po zasloužené večeři se odebrali na hotel a spát.Kateřina Svobodová