Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary

Oficiální stránky archívní složky souboru.

Počet přístupů

TOPlist

Statistika

Z diskuze...

Kalendář

Anketa

Co byste chtěli přidat?

Více článků (2468)
 

Sobota 22.11.2008

Soubor Dyleň v Acapulcu

Dnešní den se nám moc nedaří organizačně!

Ráno řešíme, jestli naložit nebo nenaložit všechny věci do busu.

Lotyši naložili-my ne. Po hodině je rozhodnuto: věci dáme na dva pokoje, protože autobusy se tady vykrádají. Pak jsme se přesunuli na snídani do restaurace v centru. Čekáme, až se nasnídají domorodci – čekáme a čekáme skoro hodinu. Dočkali jsme se – máme na talíři plátek masa a něco!

       Konečně jedeme naším superbusem na pláž mimo centrum Acapulca. Opět zde platí systém: konzumuješ - máš slunečník/stan/ a křesílka zdarma. Tak jsme konzumovali. Pivo bylo vychlazené, dalo se pít a jeho cena přijatelná! Pláž byla jiná než jinde. Při velkých vlnách nás brala voda zpět a při nepozornosti  i s pískem naopak ke břehu jako kus dřeva! Tak jedinci neznalí, ale i znalí, se pěkně vyváleli a vylézali s pískem všude. Hlavně se nikdo neutopil! Nájezdy místních prodavačů s nabídkou všeho možného byly na této pláži v nebývalé síle!!!  Přispěly k tomu stále koupěchtivé souboračky ! Koupačku a opalovačku jsme si pak ještě prodloužili o hodinu pro nenasytnost většiny souboráků  po slané mořské vodě, nakupování/smlouvání/ a opékání se.

Závěr nebyl veselý, protože při balení k odjezdu byly zjištěny případy zmizení peněženky a foťáku z batohů. Oběd byl opět v jedné z vybraných restaurací. Netrval, kupodivu, ani moc dlouho. Po obědě jsme jeli zpět na hotel,z důvodu osprchování se několika souboráků, kteří to nezvládli na pláži. Tato „rychlá“ akce trvala skoro hodinu a půl. Po konečném nalodění se do busu jsme se jeli podívat na noční skákání „tanečníků“ se skály do moře. Diváků byla všude okolo obrovská spousta, jak místních, tak turistů. Tato atrakce, včetně šplhání skokanů na skálu a jejich rozcvičování, soustředění se, trvala půl hodiny.

Po této pro nás jistě zajímavé akci jsme odjeli zpět do centra k PELIKÁNOVI  nakoupit večeři na cestu zpět do Tlaxcaly. Cesta s jednou malou čurpauzou trvala opět 8 hodin. Ke spánku v naší haciendě jsme se dostali v 6.30 ráno.      


                   

                                                                  Zaznamenal: Láďa Husák